Czas na pierwsze podsumowanie kampanii wyborczej do sejmu i jej wyników w naszym okręgu. Wynik bardzo dobry. Mieliśmy zdecydowanie dwóch liderów. Tadeusza i Bartka. Na gratulacje i podziękowania zasługują wszyscy Kandydaci.

Zwyciężył Tadeusz ze znaczną przewagą. Drugi wynik osiągnął Bartek. W Poznaniu Tadeusz otrzymał około trzy razy więcej głosów niż Bartek, tuż za nim Szymon i nie wiele mniej Paweł.

Wynik Bartka w Poznaniu jest o 184 głosy wyższy od uzyskanego w powiecie, któremu Tadeusz i Bartek najwięcej przysporzyli głosów. Bartek zwyciężył przed Tadeuszem w trzech gminach; Suchym Lesie, Buku i Puszczykowie. Drugie miejsce za Tadeuszem zajął w 12 gminach; w Murowanej Goślinie, Rokietnicy, Tarnowie Podgórnym, Stęszewie, Komornikach, kórniku, Luboniu, Mosinie, Kleszczewie, Kostrzynie, Pobiedziskach, i Swarzędzu.

W Dopiewie drugie miejsce Bartek podzielił z kol. Zofią.

W Czerwonaku otrzymał trzeci wynik, za Tadeuszem i Dawidem.

Dobrze prowadzona kampania wyborcza Bartka przełożyła się na Jego osobisty sukces, który jest efektem pracy i wysiłku włożonego przez osoby Go wspierające. Przejście z 11 miejsca na 2 pozycję pod względem uzyskanego wyniku jest nie bywałym i dużym osiągnięciem. Ilość banerów była szokująca, znacznie większa niż innych kandydatów, co wątpliwie musiało Bartka sporo kosztować.

Na tym tle bardzo cieszy mnie dobry wynik kol. Dawida uzyskany przy niewielkich nakładach finansowych, który w gminie Czerwonak był drugi po Tadeuszu, wyprzedzając Bartka. Pozwalający z optymizmem i nadzieją patrzeć w przyszłość. Najwyższy wynik osiągnięty został w gminie Buk 29,92% oddanych ważnie głosów, najniższy był w Rokietnicy 19,96%.

W gminach pozostałych przedstawia się on następująco:

Czerwonak                  – 24,85%,
Dopiewo                    – 21,49%
Kleszczewo                 – 25,54%
Komorniki                  – 20,20%
Kostrzyn                   – 28,16%
Kórnik                     – 24,60%
Luboń                      – 23,41%
Mosina            – 26,65%
Murowana Goślina       – 21,87%
Pobiedziska                – 23,86%
Puszczykowo               – 24,48%
Stęszew                    – 25,71%
Suchy las                  – 22,07%
Swarzędz                   – 23,81%

Tarnowo Podgórne      – 20,65%

W okręgu wyborczym do samorządu powiatowego nr 2 (Czerwonak i Murowana Goślina) łącznie na PIS zagłosowało 4341 wyborców, co stanowi 23,75% ważnie oddanych głosów. Wynik pozwalający za trzy lata na wprowadzenie co najmniej trzech kandydatów do powiatu z naszego okręgu, wróżąc w skali całego powiatu pełne zwycięstwo w roku 2018.

Uzyskany wynik PIS-u jest bardziej korzystniejszy od poprzedniego, na którego ciężkim wysiłkiem zapracowali wszyscy bez wyjątku Kandydaci z naszej listy wraz z osobami czynnie je wspierającymi. Trend jest pomyślny dla PIS-u. Myślę, że na szczegółowa i bardziej wnikliwa analiza będzie dokonana. Uzyskany wynik jest ogromnym kapitałem, którego nie wolno nam zmarnować. Jest ono też nowym wezwaniem i sprawdzianem dla naszych przywódców struktur terenowych – czy będą potrafili przekuć go efektywnie dla dobra PIS?.