Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK) na własnym Facebooku, pod komentarzem krytykującym zjawiska rasistowskich i ksenofobicznych zatytułowanym: „BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT! (przeczytaj do końca zanim skomentujesz)” zamieścił mój wpis zagrzewający Polskich orłów biało-czerwonych do wzniesienia się w przestworza w boju na Mundialu 2018 z drużyną piłkarską z Senegalu, opatrując to moim zdjęciem ze strony internetowej. W mym wpisie użyłem postaci literackiej „kunta Kinte” w metaforycznym określeniu drużyny senegalskiej, ujawniając, powszechnie znanej informacji o zaklinaniu przez szamanów senegalskich, modlących się o zwycięstwo w meczu z Polską.

            Autor komentarza, nie odnosząc się w nim w żaden sposób do treści mojego wpisu skomponował zestawienie sugerujące jakoby mój wpis miał charakter rasistowski. Nie wskazał żadnego konkretnego sformułowania z mego wpisu mającego znamiona treści rasistowskiej czy ksenofobiczne, które mogłyby urazić czyjeś uczucia lub poglądy. W komentarzu nie przywołano też żadnych innych słów z mojego wpisu, które można byłoby uznać za takowe treści, bądź obrażające czyjekolwiek uczucia czy poglądy. Żadnego wprost zarzutu nie uczyniono mojej osobie,  OMZRiK klikając „kopiuj” i „wklej” cynicznie zmontował obraz ukazującym moją osobę w nieprawdziwym, fałszywym świetle.

            Wezwanie do natychmiastowego usunięcia zamieszczonego przez OMZRiK na własnym Facebooku, perfidnie zmontowanego paszkwilu wobec mojej osoby, bądź wskazania sformułowań zawartych w treści mego wpisu i udowodnienia, że takowymi są, pozostało bez reakcji. Co oznacza, że ów post jest typową insynuacją, niezgodnym z prawdą przypisującym mi i wmawianiu  postępków, myśli bądź intencji. Stawianie mnie w gronie napiętnowanych, w szeregu na równi z osobami, którym zarzuca się rasistowskie i ksenofobiczne zachowania, stanowi naruszenia moich dóbr osobowych, mego dobrego imienia oraz wizerunku jako funkcjonariusza publicznego, podlegający ochronie prawnej.

            Czego ja bez reakcji pozostawić nie mogę, przygotowując pozew do sądu o odszkodowanie i zadośćuczynienie za podważenie i narażenie mojej osoby jako funkcjonariusza publicznego na utratę zaufania społecznego, niezbędnego do właściwego sprawowania mandatu radnego powiatu poznańskiego.

            Działanie OMZRiK jest prymitywną manipulacją, chamskim przekrętem zmierzającym do ukazania mej osoby w negatywnym zwierciadle, służącego fałszowaniu mego wizerunku w opinii publicznej, w którym swój haniebny udział ma Pan Kamil Grzebyta, który bez mej zgody upublicznił mój wpis zamieszczony na Facebooku przeznaczony dla grona osób znajomych. Wobec, którego również podjąłem kroki prawne wyjaśniające jego postępowanie. Jak mocno trzeba nienawidzić, mieć tyle w sobie agresji wobec mojej osoby, aby upaść tak nisko, na samo moralne-etyczne dno?

            Przekonany jestem, mając nie odparte wrażenie, że jest ono zemstą za publiczną krytykę antypolskich działań „platformy oszustów”, targowiczan pochodzących ze środowiska liberalno lewackich kosmopolitów. Uważam, że ma ono na celu podważenie mej wiarygodności i osłabienie zaufania społecznego, za aktywne i bezkompromisowe działania w opozycji wobec Starosty Powiatu Poznańskiego.

Polecam film: