Dlaczego, bo przyzwala na znieważenia, tolerując zachowanie mające obelżywy, obraźliwy charakter, polegające na uczynieniu z Rzeczypospolitej Polskiej pośmiewiska, okazywaniu pogardy czy uwłaczaniu szacunkowi oraz czci przysługującej Narodowi oraz Rzeczypospolitej Polskiej. Istotą znamienną “znieważa” jest niemożliwość dokonania oceny takiego zachowania w kategoriach wartości logicznej prawdy lub fałszu. Znieważanie ma bowiem charakter niezracjonalizowany, przejawiający się w zmierzaniu sprawcy do zdyskredytowania określonych wartości, przeciwko którym jest skierowane w oderwaniu od faktów.

Państwo Polskie pod rządami koalicji PO i PSL celowo pobłaża incydentom autorstwa Jana Tomasza Grossa, który fałszuje historie o holokauście, winą za ofiary II wojny światowej obarczając Polaków. Jest to o tyle haniebne, że Polski Rząd nie ma odwagi cywilnej przeciwstawić się fali fałszowania historii, insynuacjom obrażających Polski Naród. Rząd zamiast bronić dobrego imienia Polski udaje głuchych i ślepych. Honor i godność są wyraźnie deficytową i obcą wartością rządzących dzisiejszym Państwem Polskim „targowiczan”. Czas wziąć sprawy w swoje ręce i samemu zadbać o własne interesy, domagając się wszczęcia postępowania przez prokuraturę wobec bezpodstawnych oskarżeń Narodu polskiego o „ludobójstwo” żydów. Uważam, że jest ono konsekwencją braku odpowiednio wcześniej właściwej reakcji na tego rodzaju zaczepki i artykuły „gościa” przesiąkniętego obsesją antypolskiej propagandy.

Polskojęzyczne media będąc na pasku PO milczą, również jak rząd udając głuchych i ślepych. Podobnie jak cichcem wspominają o uczestniczeniu Prezydenta Polski w ONZ na spotkaniu Prezydenta USA z Prezydentem Rosji. Telewizja publiczna relacjonuje bardzo skąpo przebieg wizyty, pozostawiając ten fakt bez komentarza. Wolą powtarzać „pierdoły” co powiedział „kowalski” z pis i jak mu „nowak” z po odpowiedział. Żenujący obraz misji dziennikarskiej finansowanej przez „agorę”, wchodzącą w „d…” bez mydła rządzącym. Doniosłe i ważne wydarzenie dla postrzegania Polski w europie i świecie, podnoszące nasze znaczenia w regionie, zgodnie z zachowaniem „poprawności politycznej” pominięte zostają celowo milczeniem, bądź ograniczone. Bożyszcze mediów Pani Premier jest tymczasem powtarzana we wiadomościach publicznych przez wszystkie przypadki. Błazenada!

Podobnie jak fakt zaginięcia z gabinetu byłego Prezydenta Pana Bronisława Komorowskiego trzech elementów (obrazów), którego śledztwo wszczęła prokuratura. Niczym kabaretowa scenka. Biedny „Bronek” jest tak biedny że musiał „wynieść” aby przeżyć. Ewentualny zasądzony dług w imię solidarności pokryje koleżanka z ławy partyjnej. Identycznie potraktowany milczeniem został fakt poniedziałkowej gigantycznej bójki w niemieckim obozie „koncentracyjnym” uchodźców w Calden rozegranej pomiędzy muzułmańskimi emigrantami i policją. Istotniejszym było zachowanie „poprawności politycznej” niż zdrowego rozsądku dyktowanym Polską Racją Stanu.

Całość można podsumować, jak to powiedział Pan Starosta Jan Grabkowski na sesji Rady Powiatu, zwracając się o radych z PIS-u, uczynniając zarzut dzikiego chamstwa. Przyznaję racje, ze strony rządzących naszym Państwem i klakierycznych mediów, za wasali im służących, mamy dziś do czynienia z „dzikim chamstwem” ze strony PO. Przysłowie, iż „każdy mierzy swoją miarą” bądź „każdy sądzi sam po sobie” sprawdza się w praktyce ich działania. Oskarżając innych sami tak postępują.

Boże chroń nas przed tego rodzaju „Judaszami”.